Nesquik Kahvaltılık Gevrekler ile Boyuyoruz!

Genel bilgiler Nestle Kahvaltılık Gevrekler, pandemi döneminde evde çocukların aileleri ile kaliteli vakit geçirmesi için anlamlı bir aktiviteye imza attı. 

Nesquik, gevrek paketlerini her türlü boya ile boyanabilir materyal ile üreterek, çocukların hayal gücünü desteklemesine, kişiselleştirilebilir paketler ile destek verdi. Desteğini, 50 kişiye 250 TL’lik Migros Sanal Market alışveriş çeki vererek pekiştirdi. Alışveriş çekini ise, yalnızca gevrek paketlerini boyayıp iletenlere değil, çocuklarının yaptığı herhangi bir resmi #hayallerinirenklendir etiketi ile paylaşarak yarışmaya katılan kullanıcılara da hediye etti. 

Marka hakkındaTürk tüketicisiyle ilk olarak 1875 yılında piyasaya sunduğu bebek maması ürünleriyle tanışan Nestlé, o tarihten bu yana tüketicileriyle kurduğu derin bağlarla Türkiye’deki faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’deki ilk ofisini 1909 yılında İstanbul Karaköy’de açan Nestlé’nin Türkiye’deki gelişimi ilk’lerle, doludur.

Nesquik kahvaltılık gevrekler, tam tahıllı yapısı, içerdiği 6 vitamin, demir ve kalsiyum ile çocuklarımızın çok sevdiği lezzetli bir kahvaltı opsiyonu sunar.. Günün ilk öğünü kahvaltıya gönülsüz olan çocuklarımızın eğlenceli bir şekilde güne başlamalarını ve okul öncesinde besleyici bir kahvaltı etmelerine yardımcı olur.

 

Kampanya hedefleri 

 

 • Ebeveynlere çocukları ile geçirdikleri kaliteli ve öğretici vaktin değerini hatırlatmak.
 • Çocukların hayal gücünün geliştirilmesine ve desteklenmesine katkı sağlamak.
 • Ürün ambalajını çeşitli şekillerde değerlendirmek.

Kampanya Yöntemi 


 • Mecra: Instagram
 • Dönem:  27 Mayıs 2020 – 09 Haziran 2020
 • Projeye Destek Veren Influencer’lar: Çocukları ile birlikte aktiviteler ve paylaşımlar yapan anne – baba influencer’lar
 • İçerikler video post olarak paylaşıldı, Influencer’lar çocukları ile birlikte çeşitli boyalar kullanarak paylaşımlar yaptılar. Ardından da yarışmaya katılacak kullanıcılar için duyuru ve yönlendirme story’leri paylaştılar.
Öne Çıkan Influencer’lar  

@savasanbaba en yüksek gösterim oranına sahip içeriği yarattı. Kızı Ela’nın ve kendisinin sempatik tavırları oldukça iyi geri dönüş aldı.@sedefavci_ Oğlu ile birlikte resim yaparken paylaştığı video ile toplam 20.190 yorum + beğeni alarak, projedeki en yüksek etkileşim oranına sahip isim oldu. Kazanımlar 


 • Projedeki isimlerimiz ağırlıklı olarak anne-çocuk dikeyinden isimlerdi.
 • Tüm paylaşımlarımızın marka işbirliği olduğu #ad ve #işbirliği etiketleriyle belirtilirken, influencer larımız samimiyetlerini videolu hikayelerde gösterdiler.
 • 100’den fazla UGC kazanıldı.
 • Paketlerin kişiselleştirilebilir ve her türlü boya ile boyanabilir olması, ebeveynlerin çocukları ile birlikte keyifli vakit geçirmesine olanak sağladı. Bu sayede ebeveynler ve çocuklar ile pozitif bir iletişim kuruldu, yorum olarak paylaşımlarda yüksek oranda pozitif geri bildirimler görüldü.