Influencer’lar için Yardım Merkezi

Genel Sorular

CreatorDen nedir?

CreatorDen; sponsorlu içerikleri demokratize etmek misyonuyla yola çıkmış olan bir influencer marketing platformudur. CreatorDen Platformu; marka ve ajanslar ile sosyal medya platformlarında takipçilerine kaliteli içerik sunarak gerçek etki gücü olan influencer’ları bir araya getirir. Uygulamamızı kullanarak markalar ile işbirliği yapabilirsiniz.

Markalarla nasıl işbirliği yapabilirim?

CreatorDen uygulaması ile aynı anda birçok markaya ulaşabilir, sosyal medya hesabın için en doğru markalara ulaşabilirsin. Ayrıca; uygulama sayesinde markalar tarafından kolayca fark edilme şansı elde edebilirsiniz.

CreatorDen’i kullanmak ücretli midir?

Uygulamayı kullanmak, markalara teklif göndermek ücretsizdir. Herhangi bir marka içeriği paylaştığınızda %20 hizmet bedeli kesintisi yapılarak işbirliği ücreti size aktarılır.

CreatorDen platformuna nasıl üye olabilirim?

Mobil uygulamamız üzerinden kolayca üye olabilir ve influencer olduğunuz sosyal medya hesabınızı bağlayabilirsiniz. Ayrıca; sosyal medyada paylaştığınız içeriklerin ilgi alanlarını mutlaka işaretleyin. Unutmayın; sosyal medya hesabınızı bağlamazsanız yeni kampanyalardan haberdar olamazsınız.

IOS: https://itunes.apple.com/tr/app/creatorden/id1126718972?mt=8
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.creatorden

Sosyal Medya Hesapları

Hesaplarımı nasıl bağlayabilirim?

Uygulamaya üye olarak giriş yaptıktan sonra influencer olduğunuz sosyal medya mecralarını seçerek sosyal medya bilgilerinizle giriş yapın.

CreatorDen platformuna hesaplarımızı bağlamam güvenli mi?

Sosyal medya hesaplarınızı bağlamanız güvenlidir. Hesabınızın şifresi CreatorDen tarafından görüntülenememektedir.

Hangi profil bilgilerimi doldurmalıyım?

Kişisel bilgilerinizin yanında işbirliği ödemenizi alabilmeniz için Ödeme bilgileri sayfasında TC kimlik no ve IBAN bilgilerinizi girmelisiniz.

Teklif

Tüm markalara / kampanyalara teklif verebilir miyim?

CreatorDen olarak içeriklerin en doğru kişilerce paylaşılmasını sağlamak istiyoruz. Bu amaçla uygulamaya ilk üyelik sırasında sosyal medya hesabınızın ilgi alanlarını seçtiriyoruz. Böylece; bir marka kampanya açtığında yalnızca ilgili influencer’ları bundan haberdar ediyoruz. Uygulamada gördüğünüz kampanyalar ise sizin ilgi alanlarınıza uygun kampanyalardır ve dilediğinize teklif verebilirsiniz.

Nasıl teklif verebilirim?

Üç adımda teklif verebilirsiniz. İlgilendiğiniz kampanya için nasıl bir görsel paylaşacağınızı + ikonuna tıklayarak yükleyin. Görsel ile birlikte paylaşacağınız metne dair bilgi verin ve bu paylaşım karşılığında ne kadar bütçe istediğinizi girin ve Gönder butonuna tıklayın.

Teklif verirken eklediğim imaj/video ne anlama geliyor?

Görselli paylaşımlar, markaların yapacağınız paylaşıma dair daha iyi bir fikir edinmelerini sağlıyor. Teklif sırasında yapacağınız paylaşımın fotoğrafını göndereceğiniz gibi daha önce yaptığınız paylaşımlardan örnekler de yükleyebilirsiniz.

Bütçemi nasıl belirlemeliyim?

Paylaşımların bütçeleri genel olarak takipçi sayısı, sayfanın etkileşim oranı ve influencer’ın tecrübeleri göz önünde bulundurularak belirlenir.

Süreç nasıl işliyor?

Uygulamada gördüğünüz kampanyalar; influencer olduğunuz sosyal medya hesabı için seçtiğiniz ilgi alanlarına göre karşınıza çıkar. Bu kampanyalardan dilediğinize teklif verebilirsiniz. Verdiğiniz teklifleri marka yetkilileri inceler; kabul eder veya reddeder. Kabul edilen teklifiniz için içerik oluşturmalı ve marka onayına göndermelisiniz.

Teklifim onaylandı, artık paylaşım yapabilir miyim?

Teklifiniz onaylandıktan sonra markanın içerik talebine uygun olarak bir içerik hazırlamanız ve markanın onayına göndermeniz gerekiyor. Marka; içeriğinizi kabul edebilir veya revize isteyebilir. Marka, paylaşıma uygun gördüğü içeriğinizi paylaşıma hazır olarak onayladıktan sonra sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz.

İçerik

Paylaşacağım içeriği hazırladım, şimdi ne yapmalıyım?

İçeriğinizi hazırladıktan sonra uygulama üzerinden marka onayına sunmalısınız. Marka; içeriğinizi kabul edebilir veya revize isteyebilir. Marka, paylaşıma uygun gördüğü içeriğinizi paylaşıma hazır olarak onayladıktan sonra sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz.

İçeriğimi paylaştım şimdi ne yapmalıyım?

Sosyal medya hesabınızdan içeriği paylaştıktan sonra uygulama üzerinden içeriği paylaştığınızı bildirmeniz gerekmektedir. Aksi halde ödemeniz hesabınıza geçmeyecektir.

İçeriğimi paylaştım. Şimdi silebilir miyim?

Paylaştığınız içeriği, platform kuralları gereği 30 gün boyunca silmemelisiniz.

Ödeme

Ödemelerimi nasıl alabilirim?

İçeriğinizi paylaştığınızı uygulama üzerinden işaretledikten sonra ödemenizi çekebilirsiniz. Ödemelerinizi her paylaşım için ayrı ayrı alabileceğiniz gibi toplu halde de alabilirsiniz. Parayı çekmenizden 14 gün sonraki ilk Cuma günü ödemeniz hesabınıza yapılacaktır.