Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 5 Instagram Hilesi

Instagram’ı en iyi şekilde kullanmak mı istiyorsunuz? Bu çok da zor değil. Profesyonel içerik yaratıcıları için Instagram geçim kaynaklarının merkezidir. Biz sıradan Instagram kullanıcılarının da işine yarayacak birkaç sır! İşte kaçırdığınız 5 Instagram hilesi!

1. Açıklamanıza satır aralığı eklemek

Sosyal medya fenomenlerinin gönderilerinin sizinkilerden daha anlaşılır göründüğünü farketmişsinizdir. Bunun nedenlerinden biri, birçok uzman içerik oluşturucusunun açıklamalarına satır aralığı eklemelerine izin veren bir hile biliyor olmasıdır.

İşte onların sırrı: Açıklamalarınızı e-posta taslağında veya telefonunuzun ‘Notlar’ uygulamasında yazın. Bir diğer yol ise “123”e basarak enter tuşunun belirmesini sağlamaktır.

2. Hashtag’leri açıklamanın altına gizlemek

Takipçi sayınızı artırmak istediğinizi biliyoruz ama #gerçekçi olmak gerekirse pek çok kişi sizin doğa maceralarınızla ya da türünün tek örneği sokak stilinizle ilgili 37 tane etiketi incelemek istemeyecektir. En iyi oyuncular, takipçilerine sezdirmeden etiketlemenin avantajlarından nasıl yararlanacaklarını bilenlerdir.

Bunu daha önce fark etmiş olabileceğiniz basit bir numara ile yaparlar. Instagram, açıklamayı belirli bir kelime sayısından sonra kesip devam simgesi oluşturduğundan, etiketleri burdan sonrasına itmek için aralıklı noktalar kullanılır. Bu sayede içeriğiniz arama sonuçlarında görünür olur.

3. Arkadaşlarınızın tüm paylaşımlarını yakalamak

Yeni Instagram güncellemesiyle, arkadaşlarınızın paylaşımlarını asla kaçırmayacaksınız. En yakınlarınızın karışıklığın içinde kaybolmadığından emin olmanın en hızlı yollarından biri profil sayfalarına gidip ekranın sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklamaktır. “Gönderi Bildirimlerini Aç”ı seçtiğinizde, o kullanıcı paylaşım yaptığında Instagram sizi gönderiye yönlendirir.

4. Instagram’da özel yer bildirimi oluşturmak

Instagram kısa süre önce, gönderilerinize özel yerler eklemeyi zorlaştırdı. Later tarafından iOS kullanıcıları için önerilen dolaylı çözüm için önce Facebook’a girerek “Yerini Bildir”e tıklayın. Ardından istediğiniz yer adını girdikten sonra “Konum Ekle” tuşuna basın.

Facebook’ta özel yer bildirimi yaptığınız gönderiyi yayınlayın (eğer görünmesini istemiyorsanız gizlilik ayarlarını değiştirebilirsiniz) ve sonra Instagram’da bu konumu arayın. Android kullanıcıları için bu talimatları izleyin.

5. Doğa fotoğraflarınızı gerçekten popüler yapmak

Bulabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri Google’ın Snapseed’idir, ancak pek çok kişi bunu bilmiyor gibi görünüyor. Snapseed özellikle dramatik şehir manzaraları ve doğa fotoğrafları düzenleme konusunda güçlüdür.

Örneğin HDR ve Drama filtreleri şekiller ve renklerdeki vurguyu artırırken, Ambiance filtresi derinlik katar. Fotoğrafta farklı düzenlemek istediğiniz parçalarını da seçebilirsiniz. Uygulama onlarca özellik barındırdığı için, öğrenmek biraz zaman alacaktır.

Kaynak: Later, Social Media Week, Facebook

tr_TRTürkçe
en_USEnglish arالعربية it_ITItaliano de_DEDeutsch es_ESEspañol tr_TRTürkçe