Sıkça Sorulan Sorular

Marka & Ajans

CreatorDen uygulaması, influencer’ların oluşturmuş olduğunuz içerik taleplerine daha hızlı bir şekilde ulaşması için tasarlanmıştır. Sizler influencer’lara sunacağınız kampanyaların sürecini www.creatorden.com adresi üzerinden kontrol edebilirsiniz.
Marka için en önemli faktörlerden biri ödeme yapacağı influencer’ın takipçi kalitesidir. Sponsorlu gönderi yollayacak olan influencer’ın gerçek takipçiye sahip olup olmadığı kolayca belirlenebilir. Fake hesaplar genellikle spam doludur ve şahsi hiçbir gönderi bulunmaz. Bunun gibi illegal hesapları sistemimizden kalıcı olarak siliyoruz.
Hayır. Sadece Influencer gönderisi satın aldığınızda ödeme yaparsınız. Üyelik için ya da briefinizi oluşturmanız için sizden herhangi bir ücret talep etmiyoruz.
CreatorDen ödemeyi, sadece siz influencer’ın paylaştığı gönderiyi onaylarsanız aktarır. Brief oluşturmanız ya da Influencer’in oluşturduğu içeriği revize etmeniz karşılığında herhangi bir ücret talep edilmez.
Tutar uygulamayı kullanacak olan markaların beklentisine göre değişmektedir.
Tam olarak değil. Çünkü CreatorDen olarak biz, her ne kadar kampanya oluşturma ve şekillendirme sürecini markanın kendisine bıraksak da kampanyaların efektifliğini ve performansını arttırmak için ajanslardan yardım almaktayız.
Sadece www.creatorden.com sitesine girin ve videomuzdan da yararlanarak adımları tamamlayın.
Bu tamamen öznel bir konu, fakat bize soracak olursanız, bu işin eğlenceli kısmı. Influencer’ın paylaşmış olduğu gönderinin yaratıcılığı, samimiliği, aladığınız geri dönüşler ve marka adınıza etkisi gibi etkenler bunu saptamanıza yardımcı olabilir.
Sabırlı olun. İçerikleri en fazla bir hafta içinde oluşturacaklardır. Eğer bir haftadan fazla bir vakit geçtiyse ve hala bir öneri almadıysanız, kampanyanızı influencer’ların ilgisini çekecek şekilde yeniden oluşturmanızı tavsiye ederiz.
CreatorDen, satın almış oldukları her bir gönderi için influencer fiyatlandırmasını vergilendirerek reklamveren onayına sunar. Vergilendirme politikamız %10 stopaj + %18 KDV şeklindedir.
Influencer’lar, markaların oluşturdukları kampanya brief’lerine uygun içerik yaratırlar. Markalar PR veya medya ajansları kadar, herkes tarafından temsil edilebilir. Fakat, sadece influencer’ların kendileri gönderileri oluşturur.
Influencer’lar oluşturdukları içerikleri paylaştıktan 14 gün sonra silebilebilirler. Fakat genelde paylaşılan içerikler silinmez. Aynı şekilde influencer’ların diğer gönderilerini de zaman geçince silmiyor olmaları gibi.
Dikkat edilmesi gereken noktaları Kullanım Koşulları’nda bulabilirsiniz. Yarattığımız pazar yerinin sağlamlığının bozulmaması adına, influencer’lar ve markalar tarafından bu koşullara sadık kalınmasını bekliyoruz.
Genellikle platformu kullanan influencer’lar, takipçi kitleleri tarafından saygı gören kişillerdir. Bu yüzden, bir influencer takipçi kitlesinin gözünde itibarını kaybetmemek adına birbiriyle çelişen paylaşımlar yapmamaya özen gösterir. Yine de siz seçiminizi yaparken, anlaşmaya varacağınız influencer’ın önceki gönderilerini inceleyip markanızın profiline uyan bir kişi olduğundan emin olun.
Hayır. Aslında, paylaşım yapma karşılığında Influencer’a ürün gönderimini desteklemiyoruz. Etik olarak, bir influencer ürününüze sahip değilse ya da gönüllü olarak ürününüzü almayacaksa onu tavsiye etmemelidir. Henüz piyasaya sürülmemiş ürünleriniz ya da ülkede stoğu bulunmayan ürünleriniz istisna olarak kabul edilebilir.
Sosyal medyada takip etmediğiniz sürece tanımamanız çok normal. Fakat, influencer’ları takip edenler onları çok iyi tanıyor ve seviyor. Bu nedenle bu kadar çok takipçileri var.
Tabi ki. Influencer’ların sosyal medya hesaplarına girip nasıl bir kitleye sahip olduğuna bakabilirsiniz.
Geleneksel medya kanallarıyla karşılaştırınca, markaların influencer kampanyaları üzerinde daha az kontrol gücü var. Influencer’lar takipçileriyle binlerce gönderi üzerinden eşi benzeri bulunmayan bir etkileşim içinde. Yine de oluşturulan içeriği markanıza uygun bulmuyorsanız, her zaman geri bildirimde bulunabilir, revize isteyebilirsiniz.
Hemen bir kampanya oluşturun. Influencer’lardan biri size bir içerik oluşturduğunda, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlara bakarak hitap ettiği kitleye ve markanıza olan uygunluğunu anlayabilirsiniz.
Sonuçlar kontrol edemediğimiz birbirinden farklı sosyal medya değişkenlerine göre şekillenirler. Sonuçlardan memnun kalmazsanız, bizimle team@creatorden.com adresinden illetişime geçin ve en iyi sonuçlara ulaşabileceğiniz kampanyayı birlikte oluşturalım.
Böylesine nadir bir durum yaşarsanız bizimle team@creatorden.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. Eğer gönderi yanlış paylaşılmışsa ödeme yapmanız gerekmez.
CreatorDen, PR, medya ve reklam ajansları dahil olmak üzere farklı alanlarda faaliyet gösteren tüm markalara açıktır.
Facebook, Instagram veya Twitter’da 5000’den fazla takipçiye sahip kişileri influencer olarak tanımlıyoruz.
İçerikler influencer’lar tarafından oluşturulduğu için, hakları influencer’lara aittir. Bu nedenle, markalar içeriği gönderinin yapıldığı platformda paylaşabilir; fakat bunun dışında bir reklam amacı ile kullanamaz.
Influencer’lar, reklamveren’in verdiği brief’e göre mevcut kampanyaları değerlendirir; diledikleri içeriği ücret talepleriyle birlikte oluştururlar. Influencer’lar tarafından içerik oluşturulduğu anda markaya bildirim gönderilir. Marka içeriği onaylayabilir, reddedebilir veya revize vererek değişiklik isteyebilir. Onaylanan içeriği influencer kendi hesabında paylaşır.
Kullanım Koşulları’nı CreatorDen olarak çok ciddiye alıyoruz. Böyle bir durum gerçekleştiğinde bu marka veya influencer’ların üyeliklerine son veriyoruz. Bir üyemizin koşullarımıza uymadığını düşünüyorsanız, team@creatorden.com’a bildirebilirsiniz.
Ne yazık ki her marka / influencer telefon numarasını veya email adresini paylaşmaya açık değil. Herkesin gizlilik hakkını korumak adına, bu bilgileri saklamayı tercih ettik. Herhangi bir sorunuz olduğu takdirde bize team@creatorden.com’dan ulaşmabilirsiniz.

Influencer

Hiç endişelenme, uygulama üzerinden paylaşım yapabilecek tek kişi sensin. Bize paylaşım izni vermen sadece uygulamayı dilediğince kullanabilmen ve gerektiği zaman aksamadan sana ödemeni yapabilmemiz için. Ve hayır, senin direkt mesajlarını göremeyeceğiz.
CreatorDen uygulaması, markalar tarafınadan gönderilen içerik taleplerini takipçi sayısı kriterine göre oluşturlar. Sahip olduğunuz takipçi sayınıza göre ortalama olarak değişik rakamlar kazanabilirsiniz. Bizim önericeğimiz fiyatlandırma yöntemini aşağıda bulabilirsin.
Asla. Birçok başarılı ajansla yakın çalışmaktayız. Seri ve pratik bir iş akışımız var ve hem markalarla, hem de influencer’larla olan ilişkimizi tek bir noktadan hızlı bir şekilde kontrol ediyoruz.
Zaman zaman sponsorlu olmayan gönderiler bile tepki alabiliyor. Fakat, doğal ve eğlenceli bir gönderi ile takipçilerinizin pozitif tepkiler vermelerini sağlayabilirsiniz. Bu zamana kadar takipçilerize yolladığınız paylaşımlarınız için büyük emek sarf ettiniz. Bu yüzden gönderilerinizi her zaman dikkate alacaklardır.
Markanın, paylaşmış olduğunuz gönderiyi onaylamasından sonra, markanın öncesinde sunmuş olduğu ödeme teklifi siz istediğiniz zaman hesabınıza aktarılır. Uygulama üzerinden ödeme çekim isteğinde bulunduğunuz zaman, uygulama hesabınızdaki meblağ 14 gün içinde hesabınıza yatırılır. Hesap bilgilerinizi uygulama üzerinden istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.
Henüz Android uygulamamızı yapmadık. Fakat en kısa zamanda CreatorDen uygulaması Android üzerinden de sizlerle buluşacak.
Facebook Page, Twitter ve Instagram hesaplarınızı aynı anda bağlayabilirsiniz. Ancak aynı sosyal medya platformunda başka bir hesaba geçiş yapmak için Çıkış yapmanız gerekiyor.
CreatorDen influencer teklif fiyatları üzerinden %20 hizmet bedeli almaktadır.
Kullanım Koşulları’nı CreatorDen olarak çok ciddiye alıyoruz. Böyle bir durum gerçekleştiğinde bu marka veya influencer’ların üyeliklerine son veriyoruz. Bir üyemizin koşullarımıza uymadığını düşünüyorsanız, team@creatorden.com’a bildirebilirsiniz.
Üzgünüz! 5000 takipçi sayısının altındaki hesaplara an itibariyle hizmet veremiyoruz. Ancak bu limiti bir an önce aşağı düşürmek amacındayız. Ayrıca etkileşim oranı takipçi sayısına göre belirli bir seviyenin altında olan hesapları da güvenlik sebebiyle onaylayamıyoruz.
Özel durumlar haricinde (Ürün piyasaya henüz sürülmediyse), markalar reklamı yapılması gereken ürünü Influencer’lara yollamazlar. Bu doğrultuda, destekçisi olduğunuz ve sevdiğiniz markaların zaten sahip olduğunuz ya da istekli bir şekilde satın alacağınız ürünlerini tanıtabilirsiniz.
Bu biraz moral bozucu olabilir. Böyle bir durumda gönüllü olarak satın alabileceğiniz, günlük hayatta kullanabileceğiniz ürünlerin taleplerini kabul etmeniz yararınıza olacaktır.
Kesinlikle mümkün. İstediğiniz şekilde görüşebilirsiniz. Sadece sizi tatmin eden teklifleri değerlendirebilirsiniz.
Taleplerini anonim olarak inceleyebilirsiniz. Eğer gönderi oluşturup onaylanması için markaya içerik yollarsanız, sadece marka kim olduğunuzu görebilir.
Ödeme isteği yaptıktan sonra 14 gün içinde uygulama bakiyeniz, sizin yerinize vergilendirilerek hesabınıza aktarılır. Buna rağmen ödemenizi alamadıysanız, bizimle team@creatorden.com üzerinden irtibata geçebilirsiniz.
Markaların içerik üzerine karar vermesi bazen uzun sürebiliyor. Sabırlı olun. Genellikle markaların göndermiş oldukları kampanyaları birden fazla influencer oluşturabilmekte. Marka farklı influencer’lar tarafından sunulan içeriklerin hepsini onaylayabilir ya da içlerinden birkaçını beğenip onaylayabilir. Bu da öteki influencer’larla sürekli rekabet halinde olacaksınız anlamına geliyor. Yaratıcı olun, markayı cezbedin.
Öncelikle sizi beklettiğimiz için özür dileriz ancak marka karar akışı bazı durumlarda uzun sürebiliyor. Ekibimiz her gün kampanya sahipleri ile iletişime geçerek süreci hızlandırıyor. Yine de detaylı bilgi için team@creatorden.com’a mail atabilirsiniz.
Kesinlikle. CreatorDen platformu, markaların içerik talepleriyle sizleri buluşturmak için var. Fakat, bu zamana kadar benimsemiş olduğunuz gönderi sıklığını aşar ve gönderileriniz sıkıcı bir hale gelmeye başlarsa, etkinizi kaybetmeye başlarsınız. Bu doğrultuda, öncesinde benimsemiş olduğunuz paylaşım sıklığına bağlı kalmanız ve gönderi kalitenizi sabit tutmanız çok önemli.
Influencer’lar oluşturdukları içerikleri paylaştıktan 14 gün sonra silebilebilirler. Fakat genelde paylaşılan içerikler silinmez. Aynı şekilde influencer’ların diğer gönderilerini de zaman geçince silmiyor olmaları gibi.

Zorlu Center Levazım Mahallesi Koru Sokak No.2
Ofisler Bölgesi Kat.T5 Daire.562
İstanbul, Beşiktaş, 34340

team@creatorden.com
+90 212 951 0336

Mersis: 0215026956200019
CreatorDen Pazarlama Teknolojileri Ticaret A.Ş.

Copyright © 2016 CreatorDen. Tüm hakları saklıdır.