Tatil.com Anneler Gününde %5.9 Etkileşim Oranını Yakaladı!

MüşteriTatil.com
55 Influencer
857.424857.424 Erişim
50.56550.565 Etkileşim
%5.90%5.90 Etkileşim Oranı

Tatil.com Anneler Günü Projesi

tatil.com 360 derece tatil deneyiminin her adımında yer alan, genel olarak %90 yurt içi otel ağırlıklı hizmet verse de yurt dışı hizmetlerini de öne çıkarmayı hedeflemekteydi. Uçaklı paketler, kültür ve yurt dışı turları, uçak bileti hizmeti ve yerel kısımda transfer ve kültür turları gibi birçok alanda hizmet veren, tatil.com Türkiye’nin ilk online tur operatörüdür. Bu sebeple marka dijital dünyayı yakından takip eden bir hedef kitlesi olduğundan influencer marketing çalışması yapmak için bizimle iletişime geçti. Farklı dikeylerden oluşan makro influencer’larla Instagram üzerinden bir ”Anneler Günü” ve ”erken rezervasyon avantajı” konularını öne çıkaran bir iletişim planı oluşturduk.

Hedef

Yürütülen influencer marketing projesinde, anneler günü öncesinde yapılan paylaşımlarla erken rezervasyon, kültür turları ve yurtdışı turları fırsatları duyurulmuştur.

Proje

Proje kapsamında, Tatil.com markasının tüketicilerine sunduğu erken rezervasyon fırsatlarının tanıtılmasını hedefledik. Tanıtım faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen influencer marketing kampanyasının en önemli hedefini, websitesi üzerindeki dönüşüm oranlarının arttırılması oluşturdu. Sosyo-ekonomik olarak B1-B2-C2 segmentleri üzerine yoğunlaşarak markanın kapsayıcı satış felsefesine ürettiğimiz içeriklerde de yer verdik. Kampanya süreçlerinin Anneler Günü ile kesişmesi nedeniyle real-time içerik kurgularına yönelerek, her influencerdan organik bir konsept oluşturarak annelerine özel bir tatil hediye etmelerini istedik.

Sonuç

Ağırlıklı yurt içi hizmet veren tatil.com’un yurt dışı paketlerini ön plana çıkardığımız proje, 857.454 Erişim ve %5.90 ile sonuçlandı.

Sizinle de Harikalar Yaratalım mı?

Başarı Hikayenizi Oluşturmaya Başlamak için Hemen Kampayanızı Başlatın