Meditasyon App Alternatif Kanallara Oranla 2.2 Kat Daha Fazla İndirme Aldı

MüşteriMeditasyon Uygulaması
-%40Facebook ve Google reklamlarından %40 daha düşük CPI
x2.20.25 TL Ortalama CPC bedeli ile diğer trafik kanallarına göre 2.2 kat daha fazla indirilme
x1.5Onboarding/Satın alma sürecini diğer reklam kanallarına göre 1.5x tamamlama

Meditasyon CPC Çalışması

Türkiye’de 500.000’den fazla kişinin indirdiği ve 200’den fazla meditasyon seçeneği sunan ve duygulara
yönelik meditasyona odaklanmış bir mobil uygulama olan Meditasyon, doğru bir hedef kitle üzerinden daha fazla uygulama indirmesi sağlamak için bize geldi. Meditasyon Uygulaması; özellikle Facebook ve Instagram reklamlarındaki yüksek tıklama başına maliyetlerden şikayetçiydi. Sunacağımız çözümün daha düşük CPC değerlerine ulaşması gerekiyordu. Biz de onlara CPC modelimizi önerdik.

Hedef

Uygulamada yeni kişilere ulaşarak indirme sayısını artırmanın yanında retention değeri olan elde tutmayı da artırarak kullanıcıların uygulamayı daha da sık kullanmasını hedefledik. Ancak; bu hedefe ulaşırken samimiyetimizi kaybetmemek ana kriterimizdi.

Proje

Meditasyon uygulamasını uzun süredir kullanan ve tecrübelerini birebir paylaşacak influencer’lar ile çalıştık. Uygulamayı günlük hayatlarında, hangi alanlarda ve nasıl kullandıkları paylaşıldı: arabada sabahları işe giderken, gece yatmadan önce kaliteli bir uyku elde etmek için, yemek hazırlarken, sadece kendine zaman ayırmak istedikleri zamanlarda, vb. Böylece; takipçilerinden çok da farklı olmayan günlük rutinlerine nasıl adapte edebilecekleri gösterildi.

Sonuç

Proje; meditasyon ile ilgili doğru hedef kitleye dokunularak hem %40 daha düşük CPI ile daha fazla indirme hem de dönüşüm oranının 1.5 kat artması ile sonuçlandı.

Sizinle de Harikalar Yaratalım mı?

Başarı Hikayenizi Oluşturmaya Başlamak için Hemen Kampayanızı Başlatın